Temmuz 21, 2024

Parfüm Çeşitleri Arasındaki Ufak Farklar

Ambalaj bir parfümün gerçek olup olmadığını anlamak için önemli bir aksesuardır. Nitekim etrafı sıkı sıkıya bağlı olan, deyim yerindeyse jilet gibi görünen bir ambalaj içindeki parfüm orijinal parfüm olarak bilinir.

Şeffaf ambalaj sıkı sıkıya geçirildiyse fakat uçları eşit ve dengeli şekilde yapıştırılmadıysa o parfümün sahte olduğunu söylemek mümkün. Dolayısıyla parfüme para öderken dikkat etmemiz gereken bazı hususları gözden kaçırmamalıyız. Peki, parfümler arasındaki fark nedir?

Parfüm Çeşitlerini Biliyor musunuz?

Kullanım aşamasında şişesinde herhangi kusur olmayan ancak kutusu ezilmiş olan parfüm çeşidine outlet parfüm denir. Eğer kutu takıntınız yoksa bu çeşidi tercih edebilirsiniz. Çünkü koku kalitesi hakkında karşınıza herhangi bir sorun çıkmaz.

Bu iki çeşit arasında arasında kardeşçe bir fark bulunuyor. Çünkü tester parfüm orijinal parfümlerin numuneleri olarak biliniyor. Bir müşteri parfüm almadan önce numuneleri deneyerek doğru kokuyu bulabiliyor. Dolayısıyla bir koku almadan önce minik seçenekler denemeniz mümkün.

Orijinal Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Orijinal  şişeler her zaman iyi korunması adına özel üretilen beyaz kartonlarda muhafaza edilir. Bu şekilde kırılma gibi orunların önüne geçilebilir. Kutu üzerindeki ufak detaylar da oldukça önemli. Parfüm markasının amblemini mutlaka içermelidir. İnternet üzerinden orijinal parfüm şişelerini dikkatlice incelemeli, alacağınız şişenin aynısı olmasına özen göstermelisiniz. Orjinal parfüm ürünlerindede çok fazla renk kullanılmaz. Parfümde renk tonu yoğunsa sahte olabilir. Bu detaylar orijinal ürün almanıza yardımcı olacaktır.

Parfüm Çeşitleri Arasındaki Ufak Farklar

Tester Parfümler Nasıl Denenir?

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir