Temmuz 21, 2024

Tester Parfümler Nasıl Denenir?

Bir parfüm satın almak istediğinizde birçok seçenekle karşılaşırsınız. Bunlar arasında doğru bir karar vermek için, tester ürünlerin hepsini denemek isteyebilirsiniz. Ancak insanların koku alma algısı, birkaç kokudan sonra körelebilir.

Yani aynı anda birçok kokuyu denemek, bir süre sonra bütün kokuların birbirine karışmasına sebep olur. Ve parfümün gerçek kokusunu almak imkansız hale gelir. Bu konuda uzmanlar, tek seferde en fazla üç parfümün denemesini tavsiye ediyorlar.

Tester Parfüm Uygulaması Nasıl Yapılmalıdır?

Günümüzde orjinal parfüm markaları, ürünlerinin satın alınmadan önce denenmesine imkan tanıyor. Çünkü parfümler, farklı içeriklere sahip olarak üretilirler. Ve her parfüm her ciltte aynı etkiyi vermez. Buradan hareketle ilk kez kullanılacak bir parfümün satın alınmadan önce denenmesi gerekir. Parfüm firmaları bu ihtiyacı karşılamak adına tester parfüm ürünlerini mağazalara sunarlar. Bu ürünlerin denenmesi sırasında bazı kurallara dikkat etmek, doğru seçim yapmayı sağlayacaktır.

Tester Parfümün Uygulanması

Mağazalarda gerek orijinal gerek outlet parfüm ürünleri için tester içerikler kullanıma sunuluyor. Bunlar denenirken, mutlaka bilek için uygulanması önerilmektedir. Çünkü insanın bilek içleri, daha yoğun ısıya sahiptir. Bu bölgeye uygulanan parfümler, kokularının daha net biçimde anlaşılmasını sağlar.

Uygulama sırasında hemen karar vermemek doğru bir seçim olacaktır. Çünkü orijinal parfümler, sahte parfümler gibi kokularını ilk anda açığa çıkarmazlar. Tester ürünü uyguladıktan sonra bir süre beklemek, yerinde bir tavırdır. Bu durumda parfüm, vücut ısısıyla gerçek kokusunu açığa çıkarabilir.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir